Konferencie a podujatia

Konfencie a podujatia neslúžia len na prezentovanie nových myšlienok a projektov, či ako zdroje inšpirácie ale sú príležitosťou na získanie kontaktov s ľuďmi, ktorí majú podobné ciele. Existuje niekoľko medzinárodne úspešných formátov, z ktorých niektoré fungujú aj na Slovensku.

TED

TED je príklad konferencie, ktorú organizujú prevažne dobrovoľníci. Hlavným heslom podujatia je: „Myšlienky hodné šírenia“ – inšpiratívne prednášky ľudí, ktorí majú čo povedať.
www.ted.com - na stránke možno nájsť archív krátkych prednášok z TED konferencí, mnohé sú aj so slovenskými, či českými titulkami.
Slovenská verzia: www.tedxbratislava.sk

BarCamp

BarCamp je medzinárodná sieť konferencií vytváraných samotnými užívateľmi. Prevažne orientovaná na oblasť internetu, technológií a sociálnych sietí: BarCamp na wikipédii
Jedna zo slovenských mutácií: barcamp-za.sk

Social Innovation Camp

Social Innovation Camp – séria samo-organizovaných podujatí, ktoré dávajú dohromady myšlienky, ľudí a webové nástroje na riešenie sociálnych problémov www.sicamp.org

Tento projekt je spolufinancovaný z finančného mechanizmu, nórskeho finančného mechanizmu a zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky.

Logo Nórske fondy
Search powered by
Google Logo